Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Huraganowy wiatr nad Polską. Służby raportują szefowi MSWiA

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. premier.gov.pl
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. premier.gov.pl

”W związku z huraganowym wiatrem, który przechodzi nad Polską, minister Mariusz Kamiński spotkał się ze st. bryg. Andrzejem Bartkowiakiem, komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej oraz gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym Policji” - poinformowało MSWiA. Szefowie służb przekazali ministrowi informacje o działaniach realizowanych przez funkcjonariuszy. 

Jak informuje MSWiA, Mariusz Kamiński jest w stałym kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim i przekazał Prezesowi Rady Ministrów informacje o bieżącej sytuacji. "Zapewnił, że służby podległe MSWiA są gotowe do podejmowania działań związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Do dyspozycji są zarówno funkcjonariusze PSP, jaki i druhowie OSP. Strażacy mają niezbędny sprzęt, który umożliwia szybkie udzielenie niezbędnej pomocy" - przekonuje MSWiA.

W związku z silnym wiatrem strażacy od wczoraj w całym kraju interweniowali prawie 3,2 tys. razy. Najczęściej do działań kierowani byli strażacy z województw podkarpackiego, dolnośląskiego i małopolskiego.

Jak przypomina resort spraw wewnętrznych, do tragicznego zdarzenia doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Porywisty wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Konstrukcja spadła na cztery osoby. Dwie z nich zmarły, a dwie kolejne są ranne. Ofiary to 15-letnia dziewczyna i jej 52-letnia matka. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Łącznie w kraju na skutek gwałtownych wichur sześć osób zostało rannych, a dwie zginęły.

Zgodnie z danymi, jakie przekazał Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, blisko 50 tys. odbiorców nadal pozbawionych jest dostaw prądu. Centrum, w związku z sytuacją pogodową, wysłało wczoraj, do mieszkańców i osób przebywających w województwach dolnośląskim, opolskim i podkarpackim oraz niektórych powiatach woj. małopolskiego oraz śląskiego, "Alert RCB". 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze