Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Dworczyk zapowiada priorytetowe szczepienia m.in. dla pracowników CPR i RARS

Fot. Twitter PremierRP
Fot. Twitter PremierRP

W przypadku pięciu grup zawodowych minister zdrowia zgodził się na szczepienie ich w trybie priorytetowym, dotyczy to 1800 osób. Są to m.in. operatorzy centrów powiadamiania ratunkowego i grupy zawodowe związane z organizacją procesu szczepień - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień powiedział, że wpłynęły do niego prośby od kilkudziesięciu instytucji o przyspieszenie szczepień ich pracowników, w związku z tym, jak ważne zadania te instytucje wykonują.

Jak mówił Dworczyk, negatywnych opinii, po konsultacjach z Radą Medyczną przy premierze, wydano w sumie 17, z kolei w przypadku pięciu instytucji szef KPRM skierował do ministra zdrowia "prośbę o możliwość szczepienia pracowników tych podmiotów w trybie priorytetowym". Minister zdrowia Adam Niedzielski to tych próśb się przychylił. 

Szef KPMR poinformował, że chodzi o: dyspozytorów ratownictwa medycznego i centrum powiadamiania, pracowników: Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, CEZ (Centrum e-Zdrowia) - instytucji odpowiadającej za obsługę informatyczną wszystkich procesów realizowanych w ramach resortu zdrowia, Chmury Krajowej (dostawcy rozwiązań chmury obliczeniowej), instytucji dostarczających tlen do szpitali. "Pracownicy tych instytucji będą w najbliższych dniach zaszczepieni, żeby zapewnić ciągłość procesu szczepień w Polsce" - poinformował Dworczyk. "Łącznie to będzie około 1800 osób" - dodał.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Dworczyk poinformował też, że do tej pory wykonano ok. 7,7 mln szczepień - pierwszą i drugą dawką. Dodał, że dobrą informację jest to, że w zeszłym tygodniu, "przekroczyliśmy w ciągu 7 dni, mimo tego, że to był tydzień świąteczny, milion szczepień". "To jest właśnie dowód na to, że planujemy przyspieszenie, że już przyspieszamy i że w kolejnych tygodniach również mamy takie ambitne plany" - powiedział Dworczyk. W tym tygodniu - dodał - również "zamierzamy wykonać ponad milion szczepień".

Do końca czerwca, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez pana premiera, wykonamy 20 mln szczepień.

Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień

PAP/IS24

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama