Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Drony paraliżują lotnisko Gatwick

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay.com

Londyńskie lotnisko Gatwick, zamknięte w środę późnym wieczorem, gdy w pobliżu zauważono dwa drony, pozostaje nieczynne w czwartek i nie wiadomo na razie, kiedy wznowi działalność. W czwartek znów zauważono tam drona.

Szef operacji lotniczych na Gatwick, Chris Woodroofe, powiedział o tym BBC. "(...) w ostatniej godzinie widziano tam kolejnego drona, więc na tym etapie nie otwieramy (lotniska) i nie mogę powiedzieć, kiedy otworzymy" - oświadczył. Zapewnił, że nastąpi to dopiero, kiedy można to będzie zrobić bezpiecznie.

Lotnisko otwarto na krótko około godz. 3 nad ranem w czwartek, ale z powodu kolejnego drona zamknięto je już po 45 minutach.

Zamknięcie Gatwick naraziło na poważne niedogodności dziesiątki tysięcy pasażerów. Samoloty kierowane są na inne lotniska, oba terminale są pełne ludzi, z których wielu spędziło tam noc na ławkach i na podłodze.

Policja podkreśla, że loty dronów w pobliżu Gatwick są "rozmyślnym aktem, mającym na celu zakłócenie działania portu lotniczego". Zastrzeżono jednak, że nic nie wskazuje na podłoże terrorystyczne.

Rzecznik premier Theresy May podkreślił, że loty dronów w pobliżu londyńskiego lotniska są działaniem nieodpowiedzialnym i absolutnie nie do przyjęcia. Wyraził współczucie pasażerom narażonym na tak wielkie niedogodności.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. Pan Rakietowy

  system, w którym żyjemy my, zwykli ludzie zapewnia nam naprawdę mizerne i kruche poczucie stabilności. Zaledwie dron, jedna, druga zabawka jakich tony leżą w sklepach i już dziesiątki tysięcy ludzi mają poprzestawiane dni.

  1. Stefan

   Walka w mieście powoduje jego niszczenie. Jeśli to miasto przeciwnika, miasto którego nie chcemy, to można w nim walki prowadzić. W naszych miastach lepiej żeby bomby nie wybuchały.

  2. Marek1

   PO TO własnie wymyslono ppk dalekozasięgowe(pozahoryzontalne), by nawet zwykła terenówka 4x4 mogła bez wchodzenia w zasięg MBT skutecznie je atakować i błyskawicznie zmieniać pozycję. Za cenę 1 ciężko opancerzonego niszczyciela MBT można zakupić 5-6 takich terenówek np. z ppk NLOS /Brimsrtone/Spike-ER/LR2. Relacja koszt/efekt soię kłania ...

  3. Michnik

   W naszej sytuacji geopolitycznej jedyne co można rozważać to twarda defensywa, a to co byśmy chcieli to jedno, a rzeczywistość to drugie. Najlepiej pokazuje to Syria i wygląd tamtejszych miast. Do tego znając ruskich to czy tam będą nasze wojska czy nie to i tak będą w te miasta walić wszystkim co mają.

Reklama

Najnowsze