Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [24.04-30.04]

Fot. Szkoła Policji w Słupsku, CBŚP, Facebook Służba Więzienna
Fot. Szkoła Policji w Słupsku, CBŚP, Facebook Służba Więzienna

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.Na amunicyjnych zakupach

Komenda Główna Policji 26 kwietnia poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę ponad 17 mln sztuk naboi pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum. Amunicja w policyjnych magazynach powinna znaleźć się do 14 lipca tego roku. Łącznie za dostawy formacja zapłaci ponad 14 mln złotych.

Cenzin dostarczy ponad 17 mln sztuk amunicji dla PolicjiMundurowi z SW z alertem BIK

Resort sprawiedliwości zdecydował, że - w ślad za policją - funkcjonariusze SW, którzy zarejestrowali się na szczepienie przeciw COVID-19, a ich dane osobowe zostały ujawnione, otrzymają kody alertu Biura Informacji Kredytowej. Służba Więzienna informację przekazała 27 kwietnia. O podjęcie takich działań apelowali do szefa formacji i ministra sprawiedliwości m.in. związkowcy.  

Wyciek danych funkcjonariuszy służb mundurowych: strażnicy więzienni dostaną alert BIKPolicjanci zatrzymani

27 kwietnia CBŚP poinformowało o zatrzymaniu 15 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która prowadząc kluby nocne w Warszawie i Wrocławiu wyłudzała od klientów pieniądze. W sprawie podejrzanych jest trzech policjantów. Jeden z nich miał kierować grupą.

Trzech policjantów zatrzymanych przez CBŚP i BSWPPolicja znów postawi na chorwackie hełmy?

Komenda Główna Policji chce zlecić dostawę nawet 1500 hełmów odłamko- i kuloodpornych typu ACH lub MICH. Ogłoszenie o rozpoczęciu przetargu pojawiło się 26 kwietnia. Jak na razie nie wiemy spośród jakich propozycji wybierać będzie formacja ani jaki budżet przewidziano na sfinansowanie zakupu, wiemy jednak, że w ostatnim przetargu na zakup hełmów, policja zdecydowała się na wybór chorwackiej konstrukcji firmy Sestan-Bush. Czy stanie się tak i tym razem? 

Czas uzupełnić zapasy policyjnych hełmówZmiana policyjnej warty w Rzeszowie 

29 kwietnia szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nowym szefem podkarpackiej Policji został insp. Dariusz Matusiak. Zastąpi on nadinspektora Henryka Moskwę, który 9 kwietnia br., po 29 latach służby w policyjnym mundurze,  przeszedł w stan spoczynku. 

Nowy komendant wojewódzki Policji w RzeszowieOSP dostanie ustawę

Stałe dodatki emerytalne, uregulowanie świadczeń, legitymacje służbowe oraz odznaczenia państwowe - to część rozwiązań projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej, które przedstawił 29 kwietnia resort spraw wewnętrznych i administracji. Jak zaznaczył minister Mariusz Kamiński, będą one dotyczyć wszystkich jednostek OSP. Teraz projekt będzie konsultowany m.in. ze strażakami ochotnikami. 

Zmiany ustawowe dla OSP. Na liście m.in. stały dodatek do emeryturyReklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama