Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [7.11-13.11]

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki, Małopolska Policja
Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki, Małopolska Policja

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia. 

Ekwiwalent za urlop trafi na mundurowe konta

Nadinsp. Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca komendanta głównego policji, 16 listopada poinformował o uruchomieniu środków na wypłatę zaległego ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy i dodatkowy. Wyrok w sprawie wysokości należnego ekwiwalentu Trybunał Konstytucyjny wydał w 2018 roku. Policjanci niebawem powinni otrzymać zaległe pieniądze.

Ruszają wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop


Obowiązkowe imienniki dla policji? Posłowie są na nie

We wtorek 17 listopada sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych negatywnie zaopiniowała pomysł wprowadzenia obowiązkowych imienników na policyjne mundury. Posłowie Lewicy chcieli, by dane identyfikacyjne pojawiły się m.in. u policjantów pełniących służbę w pododdziałach zwartych. Projekt trafi teraz pod obrady na sali plenarnej, jednak szanse na jego przyjęcie są raczej niewielkie.

Numer służbowy zamiast imiennika? NSZZP: prace nad projektem trwają


Specjalsi z SG z dodatkami

MSWiA opublikowało projekt wprowadzający dodatki dla funkcjonariuszy wyspecjalizowanych do udziału w czynnościach kontrterrorystycznych lub bezpośrednio w nich uczestniczących. Dokument na stronach RCL pojawił się 17 listopada, a jego zapisy mają wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku. Mundurowi mogą liczyć na dodatek w wysokości 500 złotych.

Nie tylko policja. Dodatki także dla mundurowych z SG


Policja z kaburami do pistoletów Walther P-99 AS

18 listopada Komenda Główna Policji poinformowała o wyborze dostawcy kabur do zakupionych niedawno pistoletów Walther P-99 AS. Dostarczy je spółka UMO. Przetarg wart jest ponad 1,5 mln złotych.

Pilny zakup kabur na finiszu. Policja wybrała dostawcę


Kamiński w Sejmie o działaniach policji 

Szef MSWiA Mariusz Kamiński 19 listopada odniósł się w Sejmie do działań policji jakie miały miejsce podczas manifestacji 18 listopada. Kamiński skomentował też doniesienia o tym, że pobito i zatrzymano wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego. "(...) to co Pan zrobił wczoraj, było bardzo niedobre" - powiedział szef MSWiA.

Kamiński: Policja nie jest i nie będzie żadną partyjną bojówką


Nagrody tylko z oszczędności

Posłowie późnym wieczorem 19 listopada przyjęli tzw. ustawę okołobudżetową na 2021 rok. Zgodnie z jej zapisami m.in. służby mundurowe nie mają co liczyć na przyszłoroczne fundusze nagród, gdyż te w ogóle nie powstaną. Środki na ewentualne nagrody mają pochodzić m.in. z pieniędzy zaoszczędzonych na wakatach czy zwolnieniach lekarskich.

Przyszły rok bez funduszy nagród. Sejm uchwalił ustawę okołobudżetową

Reklama

Komentarze

    Reklama