Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Broń i amunicja skonfiskowane. Przeciwnicy ograniczeń koronawirusowych na celowniku austriackiej policji

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Austriacka policja przejęła broń i amunicję podczas nalotów na radykalnych przeciwników ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w Wiedniu.

Resort podał, że śledztwo dotyczy czatu grupowego na Telegramie, którego członkowie rozmawiali m.in. o konstruowaniu koktajli Mołotowa i innych materiałów wybuchowych oraz o kupowaniu broni. Mowa była także o użyciu bomb zapalających przeciwko funkcjonariuszom policji.

W postach planowano wykorzystanie groźnych materiałów podczas protestu w Wiedniu 15 maja. Dzień wcześniej policja przeprowadziła rewizje w różnych częściach kraju i znalazła broń, w tym dwa pistolety i duże ilości amunicji, a także dwa miecze, kamizelki ochronne, hełmy i urządzenia radiowe.

Minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer powiedział, że "sprzęt paramilitarny prawie przypomina ten, który używany jest przez grupy terrorystyczne".

Austria, podobnie jak wiele innych krajów europejskich, wychodzi z ograniczeń, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W środę otwarte zostały restauracje, teatry, kina, obiekty sportowe i hotele. Jednak w wielu tych miejscach należy wykazać, że jest się zaszczepionym, lub trzeba okazać negatywny wynik testu albo zaświadczenie o wyzdrowieniu po Covid-19.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze