Reklama

Służby Mundurowe

Bangladesz zamawia śmigłowce SAR

  • Bangladesz zamówił dwa śmigłowce AW139 w wersji SAR – fot. AgustaWestland
    Bangladesz zamówił dwa śmigłowce AW139 w wersji SAR – fot. AgustaWestland

Bangladesz zamówił dwa, dwusilnikowe śmigłowce AgustaWestland AW139 przeznaczone do wykonywania akcji poszukiwawczo – ratowniczych SAR.

Zamówienie na dwa śmigłowce SAR złożyło ministerstwo obrony Bangladeszu. Nowe helikoptery mają zostać dostarczone do końca 2015 r. i działając w ramach sił powietrznych mają zabezpieczać prowadzenie morskich operacji poszukiwawczo – ratowniczych.

Bangladesz jest więc kolejnym państwem, które zadecydowało, że korzystniej jest realizować typowe zadania SAR w oparciu o lotnictwo wojskowe. Będzie to zresztą pierwsza w tym kraju jednostka lotnicza, realizująca tego typu zadania. Przypomnijmy, że polskie ministerstwo obrony zrezygnowało z zakupu „cywilnych” śmigłowców SAR, decydując się jedynie na helikoptery w wersji Combat SAR.

Śmigłowce AW139 dla Bangladeszu będą wyposażone m.in. w radar obserwacyjny, głowicę optoelektroniczną, reflektory szperacze, wyciągarkę i pływaki ratunkowe. Poza samymi śmigłowcami zamówiono również wsparcie logistyczne oraz szkolenie załóg i obsługi.

Reklama

Komentarze

    Reklama