Reklama

Austria zamyka granice. Wojsko wkracza do działań

14 września 2015, 17:20
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Wicekanclerz Austrii Reinhold Mitterlehner poinformował, że Austria wprowadza kontrolę na granicach, a do pomocy w działaniach związanych z napływem uchodźców skierowanych zostanie 2200 żołnierzy.

Austria boryka się z problemem tysięcy imigrantów, którzy tranzytem zmierzali do Niemiec. Po niedzielnym jednostronnym wprowadzeniu kontroli granicznej przez Berlin, tłum utknął na austriackich przejściach granicznych. Tylko w niedzielę na granicy austriacko-niemieckiej pojawiło się ok. 4500 uchodźców i imigrantów. Kolejne setki zmierzają do Austrii i Niemiec z Węgier, chcąc zdążyć przed wchodzącą w życie 15 września nowelizacją prawa mającą zdecydowanie zwiększyć kary za próby nielegalnego przekraczania granicy.

Kanclerz Austrii Werner Faymann powiedział z kolei, że Austria nie ma innego wyjścia, niż przywrócenie kontroli granicznej, skoro wprowadziły ją Niemcy. W przeciwnym razie zmierzyć będzie musiała się z niekontrolowaną falą uchodźców i imigrantów.

Austriackie wojsko skierowane zostało do pomocy służbom socjalnym i policji, poprosiło o to ministerstwo spraw wewnętrznych. Żołnierze będą angażowani głównie do działań związanych z pomocą humanitarną, jednak w razie potrzeby pojawią się również na granicach, gdzie będą współdziałać z policją.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Kolega
wtorek, 15 września 2015, 13:38

Widać że Austriacy to naziści-faszyści i ksenofoby, bo nie przyjmują uchodźców z odpowiednimi honorami - tak jak obiecywali.

bakcyll
poniedziałek, 14 września 2015, 20:53

Śmiać mi się chce z Austriaków. Najpierw straszyli sankcjami a teraz sami zamykają granice. Banda bezmózgich hipokrytów

Hipokryzja
poniedziałek, 14 września 2015, 19:32

I gdzie tu czlowieczenstwo i solidarność z "uchodzcami"? Unia Europejska musi na Austrię nałożyć karę! Zabrać im wszystkie dopłaty z UE! za to że mają czelność zamykać swoje granice przed "uchodzcami" ktorzy przeciez wcale nie szturmuja granic Niemiec i Austrię po zasiłki tylko dlatego że uciekają z terenów ogarnietych wojna jak Węgry Serbia, Macedonia, Grecja, Turcja, Liban.

kraqss
wtorek, 15 września 2015, 07:14

drodzy czytelnicy i nie tylko! 25 października odbędę się w naszym kraju wybory parlamentarne. na ludzi sprawujących władzę kościelną i ich destrukcyjne działania niestety nie mamy żadnego wpływu. na władzę świecką już niewielki ale jeszcze mamy. dlatego: domagajcie się wszelkimi sposobami od polityków na których chcecie głosować jasnych i konkretnych deklaracji czy są za czy przeciw zalewowi przez islamistów naszego kraju? i w zależności od tego co usłyszycie dokonujcie mądrych wyborów. wasz wybór w tym trudnym czasie zdecyduje o kształcie polski na najbliższe 4 lata a konsekwencji czy staniemy się kolejną dyktaturą islamską i mniejszością we własnym kraju. czy wyjdziemy z mocniejsi i bardziej zjednoczeni. i nie dajcie ogłupiać się lewackim mediom!

Reklama
Tweets InfoSecurity24