Reklama

Służby Mundurowe

Atak terrorystyczny we Francji. Kolejne uderzenie ISIS?

  • Fot. EMA/Wojska lądowe Francji.
    Fot. EMA/Wojska lądowe Francji.

We Francji, w rejonie siedziby przedsiębiorstwa Air Products w miejscowości Saint-Quentin-Fallavier miał miejsce atak terrorystyczny, w którym zginęła co najmniej jedna osoba – podaje BBC. Agencje donoszą, że napastnik miał ze sobą flagę organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie.

Jak podaje BBC, w trakcie ataku terrorysta ściął głowę co najmniej jednej osoby. Ponadto, jak donosi France 24, podczas zamachu zdetonowane miały zostać butle z gazem, a kilka osób miało odnieść obrażenia. Według niepotwierdzonych informacji co najmniej jeden napastnik miał zostać zatrzymany.

Jak pisze ledauphine.com osoba zabita w czasie ataku nie była pracownikiem przedsiębiorstwa Air Products. Miejscowość Saint Quentin-Fallavier położona jest na południowy zachód od Lyonu. Francuskie władze zdecydowały już o podniesieniu stopnia gotowości bojowej służb ochrony porządku publicznego.

Po zamachach w Paryżu, jakie miały miejsce na początku bieżącego roku, Francuzi wdrożyli środki w celu znacznego zwiększenia zaangażowania sił zbrojnych w ochronę terytorium kraju. W tym celu podniesiono docelową liczebność sił lądowych przeznaczonych do rozmieszczenia w rejonie działań z 66 000 do 77 000. Służbę w ochronie terytorium kraju ma na stałe pełnić 7000 wojskowych. Zdecydowano też o zwiększeniu wydatków obronnych.

AKTUALIZACJA 16:59 - The Telegraph donosi, że zatrzymanie domniemanego sprawcy ataku, Yassina Salhi zostało potwierdzone przez władze. Terrorysta znajdował się już wcześniej pod obserwacją służb specjalnych, lecz nie stawiano mu zarzutów.

Reklama

Komentarze

    Reklama