ABW blokuje stronę internetową. Zajmowała się szerzeniem propagandy terrorystycznej IS

18 listopada 2020, 11:12
work-731198_1280
Fot. Pixabay

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała stronę internetową zajmującą się szerzeniem propagandy terrorystycznej Państwa Islamskiego - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Agencja prowadzi dalsze działania dotyczące podmiotów zaangażowanych w stworzenie witryny.

ABW prowadzi dalsze działania dotyczące podmiotów zaangażowanych w stworzenie witryny - zaznaczył rzecznik. Żaryn wyjaśnił, że ABW uzyskała informacje dotyczące funkcjonowania zarejestrowanej w polskiej domenie strony internetowej, która publikowała materiały propagandowe organizacji terrorystycznej - Państwa Islamskiego (IS). "Strona, publikująca w języku arabskim, umożliwiała zamieszczanie radykalnych materiałów m.in. pochodzących z tygodnika, radia i wydawnictwa prowadzonego przez IS. Użytkownicy mogli również komentować zamieszczone treści" - powiedział rzecznik.

"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, realizując ustawowe zadania, oceniła, że publikacje wypełniają znamiona przestępstwa - publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw przeciwko ludzkości" - wyjaśnił. "W efekcie czynności podjętych przez ABW strona została zablokowana. Teraz prowadzone są działania, aby zidentyfikować osoby zaangażowane w funkcjonowanie serwisu" - zaznaczył rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Żaryn powiedział, że takie serwisy są rejestrowane w polskiej domenie sporadycznie, ale nie jest to pierwszy raz, gdy ABW realizując swoje zadania zidentyfikowała taką stronę, której treść wpisuje się w szerzenie propagandy terrorystycznej. "W przypadku wykrycia serwisów zajmujących się szerzeniem propagandy Państwa Islamskiego ABW za każdym razem podejmuje czynności mające na celu ich zablokowanie i ustalenie osób związanych z tego typu działaniami" - zaznaczył w rozmowie. 

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Edek
piątek, 27 listopada 2020, 22:21

Łatwiej zamknąć, szukanie i identyfikacja użytkowników blogosfery jest ponad ich możliwości.

Zyga
środa, 18 listopada 2020, 21:37

To może ją było trzeba operacyjnie wykorzystać ?! Taki sam "sukces" jak aresztowania szpiegów....ale czego tu oczekiwać jak takie asy tam teraz mówią jak jest :(

gnago
środa, 18 listopada 2020, 17:16

tego kto wydał decyzję o likwidacji wywalić z ABW za głupotę. W końcu zhakowa służyłaby iedntyfikacji wszystkich komputerów na stronie z postów etc. Bo niesądzę aby wszyscy używali proxy czy tor dla przykładu

Ja
poniedziałek, 23 listopada 2020, 21:42

To by trzeba 3/4 firmy zamknąć ;)

Tweets InfoSecurity24