Reklama

Służby Mundurowe

300 mln zł więcej na bezpieczeństwo dla MSWiA

  • Fot. Policja
    Fot. Policja

Sejmowa komisja spraw wewnętrznych i administracji zaaprobowała budżet na 2017 rok. Zgodnie z projektem na służby MSWiA, bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową zostanie przeznaczonych 11,2 miliardów złotych.

Najwięcej pieniędzy - 9,2 mld zł zostanie przeznaczonych na policję. To o 2 proc. więcej niż w bieżącym roku. Budżet Straży Granicznej wyniesie 1,4 mld złotych czyli o 6 proc. więcej niż w 2016 roku. W tej formacji o 300 zostanie zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Czytaj także: 1,25 mld złotych więcej dla resortu obrony. SKON o budżecie na 2017 rok

Jak poinformował Jakub Skiba, Sekretarz Stanu w MSWiA, jednym z powodów planowanego zwiększenia etatów jest utworzenie Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Do Państwowej Straży Pożarnej w 2017 roku ma trafić 2,5 mld zł – o 2,5 proc. więcej niż w tym roku. Z kolei Biuro Ochrony Rządu ma otrzymać 232,8 mln zł czyli o 10 proc. więcej niż w tym roku.

W projekcie przyszłorocznego budżetu przewidziano również pieniądze na podwyżki dla służb podległych MSWiA. To efekt przyjętego przez Radę Ministrów programu modernizacji służb. Prace nad projektem rozpoczęły się z inicjatywy ministra Mariusza Błaszczaka. Ten priorytetowy projekt MSWiA stanowi nawiązanie do programu modernizacyjnego zapoczątkowanego przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 r.

Wydatki na bezpieczeństwo przewidziane w budżecie na rok 2017 są większe o ponad 300 mln zł w porównaniu z bieżącym rokiem.

Reklama

Komentarze

    Reklama