Reklama

Służby Mundurowe

3 tys. pistoletów dla Policji

  • Pistolet P99, opracowany dla Policji. Fot. M.Dura/Defence24.pl
    Pistolet P99, opracowany dla Policji. Fot. M.Dura/Defence24.pl

Policja poinformowała o wyborze oferty Fabryki Broni Łucznik-Radom na dostawę 3 tys. pistoletów samopowtarzalnych. Koszt zakupu wyniesie ponad 4,5 mln zł.

Ogłoszenie o zamówienie na zakup 3000 pistoletów samopowtarzalnych przez Policję zostało opublikowane w drugiej połowie marca. W postępowaniu zostały uwzględnione oferty Fabryki Broni-Łucznik Radom i warszawskiej spółki Kaliber.

Propozycja radomskiego przedsiębiorstwa  została uznana za korzystniejszą zarówno pod względem ceny, która stanowiła 80% wartości oceny oferty, jak i warunków gwarancji, na które przypadało pozostałe 20% punktów. Oferta Fabryki Broni została bowiem wyceniona na na 4,502 mln zł, podczas gdy spółki Kaliber na 5,535 mln. Radomska spółka zapewniała gwarancję na okres 9 lat na pistolet i magazynki, podczas gdy Kaliber – na 5 lat.

W treści ogłoszenia o zamówienie zaznaczono, że dostawy mają się odbyć do 30 listopada 2015 roku. Fabryka Broni wytwarza obecnie pistolety P-99 przeznaczone na wyposażenie służb mundurowych, które w znacznych ilościach znajdują się na uzbrojeniu polskiej Policji.

Warunki omawianego zamówienia na pistolety samopowtarzalne dla Policji były szczegółowo opisywane na łamach Defence24.pl. 

Reklama

Komentarze

    Reklama