Reklama

Straż Graniczna

25 rocznica rozpoczęcia służby Straży Granicznej

  • Fot. www.strazgraniczna.pl
    Fot. www.strazgraniczna.pl

Straż Graniczna będzie jutro obchodzić swoje święto, przypadające w rocznicę rozpoczęcia służby tej formacji 16 maja 1991 r.

Straż Graniczną utworzono ustawą z dnia 12 października 1990 r., kształtując ją jako jednolitą, umundurowaną formację typu policyjnego, która zastąpiła w służbie Wojska Ochrony Pogranicza.

Zgodnie z ustawą Straż rozpoczęła służbę w dniu 16 maja 1991 r. Dzień ten od tego czasu obchodzony jest jako święto Straży Granicznej. Jutro przypada okrągła, 25 rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji życzenia funkcjonariuszom straży złożył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Centralne uroczystości z okazji święta odbędą się w tym roku w Nowym Sączu. Rozpoczną się mszą św. w bazylice św. Małgorzaty (godz. 10.). O godz. 11.30 będzie miał miejsce uroczysty apel na rynku miasta. Po złożeniu meldunku i odegraniu hymnu narodowego na maszt zostanie wciągnięta flaga państwowa. Odbędzie się także musztra paradna i pokaz działań pirotechnicznych Wydziału Zabezpieczenia Działań KOW SG i Zespołu Interwencji Specjalnych w PSG Krakowie-Balicach.

Reklama

Komentarze

    Reklama