Reklama

Służby Mundurowe

1300 granatów hukowo-błyskowych dla antyterrorystów

  • Nowe uzbrojenie ma m.in. trafić do pododdziałów AT Policji. Fot. Policja.pl

Komenda Główna Policji wybrała dostawcę różnego rodzaju granatów hukowo-błyskowych. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe IMS GRIFFIN Sp. z o.o. dostarczy ponad 1300 granatów, w tym 40 granatów szkoleniowych wraz z dodatkowymi zapalnikami.

Zakończył się przetarg na dostawę granatów hukowo-błyskowych typu NICO lub o porównywalnych parametrach w konfiguracjach jedno-, sześcio- i dziewięcio-detonacyjnych, który prowadzony był od czerwca br. Ponadto policja pozyskała 40 granatów treningowych wielokrotnego użytku oraz przeznaczone do nich zapalniki, zgodnych z tym samym standardem efektorów hukowo-błyskowych.

Czytaj także: Policja z kamizelkami od Lubawy

Prowadzone postępowanie przetargowe podzielone było na kilka zadań, do którego podmioty mogły składać wnioski oddzielnie. W czasie analizy ofert 80 proc. oceny miała być związana z ceną, natomiast 20 proc. dotyczy długości gwarancji.

Jednakże do wszystkich zadań przystąpiła tylko jedna firma - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe IMS GRIFFIN Sp. z o.o. W związku z tym, w okresie od sierpnia do listopada 2016 roku, spółka dostarczy:
- 504 szt. granatów 1-hukowo-błyskowych typu NICO lub równoważnych;
- 378 szt. granatów 6-hukowo-błyskowych typu NICO lub równoważnych;
- 401 granatów 9-hukowo-błyskowych typu NICO lub równoważnych;
- 40 treningowych granatów hukowo-błyskowych (skorupa-korpus granatu wielokrotnego użytku) typu NICO lub równoważnych;
- 650 szt. zapalników do treningowych granatów hukowo-błyskowych wielokrotnego użytku typu NICO lub równoważnych.

Łączny koszt zamówienia został wyceniony na ponad 755 tys. zł.

Czytaj także: Policja kupuje pistolety maszynowe MP-5

Granaty typu NICO używane są w polskiej policji przede wszystkim przez pododdziały antyterrorystyczne oraz inne jednostki zajmujące się zatrzymaniami szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Komentarze