Straż Graniczna kupiła ponad 100 ciężarówek. Wszystkie trafią na Podlasie

2 sierpnia 2019, 10:47
podlaski
Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Komenda Główna Straży Granicznej udzieliła zamówienia dotyczącego dostawy nawet ponad 100 samochodów ciężarowo-osobowych i ciężarowych. Jak informuje formacja, wszystkie zakupione właśnie pojazdy trafią do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Jak uściśla formacja, przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2019 r. samochodów ciężarowo-osobowych i ciężarowych o dmc do 3,5 tony. Zamówienie to podzielone zostało na trzy części. Straż graniczna, jak informowała w ogłoszeniu o zamówieniu, chciała by minimalny wymagany okres gwarancji był nie krótszy niż 2 lata na cały pojazd bez limitu przejechanych kilometrów lub w przypadku uzależnienia okresu gwarancji od limitu przejechanych kilometrów wymagany okres gwarancji wskazano na nie krótszy niż 3 lata na cały pojazd z limitem co najmniej 100 000 kilometrów w zależności, co pierwsze nastąpi.

Na realizację całego zamówienia formacja zamierzała przeznaczyć maksymalnie ponad 9,006 mln złotych netto (10 777 170,00 złotych brutto). Za tę sumę strażnicy graniczni chcieli zakupić:

  • 45 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony (plus opcja - 15 samochodów); 
  • 35 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych, 6-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony (plus opcja - 10 samochodów);
  • 8 sztuk samochodów ciężarowych, 3 miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (plus opcja - 4 samochody).

Formacja zakładała również możliwość skorzystania z prawa opcji, jeśli będzie miała dostępne środki finansowe. Biorąc pod uwagę zaproponowane przez oferentów ceny, zapewne uda się ten plan zrealizować. Wszystkie pojazdy trafić mają do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. 

Poszczególne zamówienia udzielone zostały na podstawie oceny różnych zestawów kryteriów, takich jak moc silnika, dodatkowe wyposażenie, ładowność, klimatyzacja oraz cena. Zgodnie z decyzją strażników granicznych, 45 samochodów ciężarowo-osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony dostarczy Antoniak Auto Sp. z o.o. (jedna z sześciu ofert) za ponad 3,730 mln złotych netto do 02 grudnia 2019 roku. Ta sama firma i w tym samym terminie zajmie się również dostawą 8 sztuk samochodów ciężarowych, 3-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (jedna z ośmiu ofert) za ponad 911,609 tys. złotych netto.

Natomiast 35 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych, 6-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony dostarczy VIP Car Sp. z o.o. (jedna z czterech ofert) za 4,365 mln złotych netto - również do 2 grudnia br. Wszystkie umowy podpisano w lipcu br.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wskazane przez Straż Graniczną za pośrednictwem Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wartości poszczególnych umów, to kwoty obejmujące realizację podstawy i opcji zamówienia bez VAT. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Twardy
piątek, 2 sierpnia 2019, 13:42

Francuskie badziewia ?

Tupolew
niedziela, 4 sierpnia 2019, 14:12

Nieee.. Polskie Nysy.....Jak sie nie ma swojego to sie kupuje zagraniczne...

Tweets InfoSecurity24