Reklama

Służba Więzienna

Do kogo trafi prawie 5 mln złotych ze Służby Więziennej?

Fot. Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach/Twitter
Fot. Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach/Twitter

Jak informował jeszcze w maju InfoSecurity24.pl, Służba Więzienna mogła się w tym roku wzbogacić o sporą liczbę nowych pojazdów, które służyć miały nie tylko do przewozu osadzonych, ale i transportu samych funkcjonariuszy. Wiadomo już, że na razie jest szansa na realizację jedynie części tego zamówienia. 

Centralny Zarząd Służby Więziennej jest zainteresowany zakupem samochodów do transportu osób. W wyniku realizację podzielonego na dwie części postępowania, do Służby Więziennej trafić mogło nawet 25 "fabrycznie nowych pojazdów samochodowych używanych do celów specjalnych przez Służbę Więzienną". W ramach pierwszej części chodziło dokładnie o dostawy 8 sztuk pojazdów, typu "więźniarka", przystosowanych w sposób szczególny do przewozu osiemnastu osób pozbawionych wolności wraz z trzema uzbrojonymi konwojentami, dowódcą konwoju i kierowcą. Do wydania na nie SW miała ponad 6,8 mln złotych. Niestety, środki te na razie musi odłożyć na bok, gdyż nie otrzymała w tej części zamówienia żadnych ofert. 

Sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej w przypadku drugiej części zamówienia, dotyczącej 17 sztuk pojazdów przystosowanych w sposób szczególny do przewozu 9 osób oraz z wydzieloną przestrzenią na bagaż. Jak opisuje formacja, w kabinie kierowcy pojazdu ma się znaleźć miejsce dla 2 funkcjonariuszy (w tym dowódcę grupy i kierującego pojazdem) wraz z wyposażeniem. A w części nadwozia typu furgon, dla 7 funkcjonariuszy – w przedziale dla funkcjonariuszy oraz dla bagaży i wyposażenia w przedziale bagażowym. Do wydania jest prawie 5 mln złotych, których zarobieniem zainteresowane okazały się trzy podmioty. 

Oferty pochodzą od firm Frank-Cars, FIX FORUM LIDER i MAN TRUCK&BUS Polska. Co ważne, wszystkie oferty mieszczą się w budżecie formacji, i to ze sporym zapasem. Najwyższa z nich - pochodząca od FIX FORUM Lider - nie przekracza bowiem 4,3 mln złotych. Najtańszą propozycję złożył MAN TRUCK&BUS Polska - trochę ponad 4,077 mln złotych. Frank-Cars uplasował się na drugim miejscu pod względem ceny, z propozycją za ponad 4,1 mln złotych. 

Oczywiście w postępowaniu liczy się nie tylko cena, choć ma ona największą wagę. Służba Więzienna oceni bowiem propozycje także na podstawie terminu gwarancji na perforację nadwozia pojazdu niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, na elementy zabudowy i wyposażenia specjalnego niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, na powłokę lakierniczą niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, na zespoły i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne, opony i szyby niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, a także przyzna punkty za zapewnienie mobilnego serwisu napraw gwarancyjnych wykonywanych w miejscu użytkowania pojazdu na terenie Polski.

Służba Więzienna zastrzega również, że zwycięzca przetargu dostarczy formacji jeden skompletowany w pełni zgodny z wymaganiami tzw. "pojazd wzorcowy", w ciągu 70 dni od dnia zawarcia umowy. Zaznacza również, że sprawdzi czy zgodny jest on z jej wymaganiami i będzie mogła wprowadzać na nim "poprawki". Natomiast całe, gotowe już zamówienie trafić ma do funkcjonariuszy najpóźniej do 19 listopada.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze