Wysłano Alert RCB o nowych zasadach bezpieczeństwa

25 marca 2020, 14:39
telefon sms, alert rcb, fot. pixabay.com
Fot. RCB

Dzisiaj został uruchomiony alert skierowany do mieszkańców całej Polski przypominający o obowiązujących od środy nowych zasadach bezpieczeństwa w związku z koronawirusem - poinformowało w środę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

O nowych obostrzeniach wprowadzanych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa poinformowali we wtorek premier Mateusz Morawiecki oraz szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Od środy przypomina o nich za pośrednictwem SMS-ów Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

W smsie rozsyłanym do obywateli znajduje się link do komunikatu RCB, w którym przypomina ono o nowych zasadach bezpieczeństwa. Zgodnie z nimi do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

image
Fot. InfoSecurity24.pl

Ponadto w środkach publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
diona
poniedziałek, 26 października 2020, 09:20

Alert RCB to bezprawne działanie i ingerowanie w nasz spokój. Mam 2 telefony i jeden internet, dostaję sms regularnie i jeśli chodzi o ostrzeżenia przed burzą, nigdy się nie sprawdziły. Prawdziwych wichur nigdy nie przepowiedzieli, wtedy nie dostaję smsów. Nie mam nawet możliwości wyłączenia tego czegoś. Sms dostaję, wstaję z chorą nogą po telefon, a tu nic nie warty alert! Teraz dostaję alerty o koniowirusie, w ciagu jednej trasy na dwa telefony dostałem po kilka smsów. Całą drogę mnie to rozpraszało. Od wczoraj dostałem kolejne 2 o tej samej treści. Ludzie, wychodzicie na ulice z błahych powodów, czemu pozwalacie sobie na takie coś? Ten co to wymyślił, w ogóle nie zdaje sobie sprawy, co czasami te durne smsy mogą spowodować.

Tweets InfoSecurity24