Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA rozstrzygnęło przetarg na kamizelki kuloodporne. Nie uda się kupić wszystkiego co zakładało

Fot. CBA
Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne po małych przetargowych perturbacjach wybrało ostatecznie najkorzystniejsze oferty w postępowaniu na kamizelki kuloodporne i wkłady balistyczne. Sukces nie jest jednak pełny, bowiem mimo tego, że nie było konieczności, podobnie jak w poprzednio prowadzonym przetargu, unieważniać całego postępowania, Biuro – z uwagi na wyasygnowanie zbyt małych środków – musiało zrezygnować z zakupu kamizelek kuloodpornych zewnętrznych. Nie zmienia to jednak faktu, że na wyposażenie funkcjonariuszy trafią wkłady balistyczne i kamuflowane kamizelki kuloodporne. W obu przypadkach zamówienie zrealizuje Lubawa S.A.

CBA poinformowało o wyborze najkorzystniejszych ofert w dwóch z trzech zadań, w przetargu na kamizelki kuloodporne i wkłady balistyczne. To już drugie podejście do tych zakupów. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu przekroczenia budżetu przez wszystkie złożone oferty. W drugim podejściu, zamówienia udało się ostatecznie udzielić, choć nie we wszystkich zadaniach. CBA poinformowało bowiem, że najkorzystniejsze oferty wybrano w pierwszym i drugim zadaniu. Oznacza to, że do Biura trafi zarówno 30 zestawów wkładów balistycznych (przód i tył) do kamizelek kuloodpornych i nożoodpornych kamuflowanych typu VIP, jak i 63 kamizelki kuloodporne kamuflowane typu VIP.

Realizacją dostaw wkładów balistycznych zainteresowana była jedynie Lubawa i choć oferta jaką złożyła firma z Ostrowa Wielkopolskiego przekraczała budżet CBA (budżet: 46 842,34 zł brutto, oferta: 58 500,00 zł brutto), ostatecznie zdecydowano się na jej wybór. W drugim zadaniu oferty były dwie, ale w tym przypadku jedna z nich – także pochodząca od Lubawy - mieściła się już w budżecie Biura.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku części trzeciej. Tutaj – jak pisało InfoSecurity24.pl już w połowie maja – budżet na zakup 55 kamizelek kuloodpornych zewnętrznych typu Plate Carrier QRS lub równoważnych, wynosił nieco ponad 226 tys. złotych. Oferty złożyły dwie firmy: Lubawa i jmd Daniel Technologie Janusz Daniel. I choć obie firmy zdecydowały się na obniżenie wymagań cenowych w stosunku do tego, co zaproponowały podczas pierwszego unieważnionego przetargu, propozycje i tak okazały się dla CBA zbyt drogie. Lubawa za dostawę oczekiwała prawie 302 tys. złotych, a jmd Daniel Technologie Janusz Daniel ponad 286 tys. złotych. Najwyraźniej CBA nie było w stanie wyasygnować więcej środków i jedynym wyjściem było unieważnienie tej części. Jako powód podano właśnie cenę najkorzystniejszej oferty, która "przewyższa kwotą jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia".

Nie wiadomo czy CBA zdecyduje się na trzecie podejście do przetargu, by dokończyć zakupy kamizelek kuloodpornych. 

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze