Rzecznik brygady OT: naszym celem jest pomoc mieszkańcom Lubelszczyzny w sytuacjach zagrożenia [Defence24.pl TV]

14 listopada 2017, 11:53

Podczas I Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic w studiu Defence24 TV gościem był kpt. Damianem Stanulą, rzecznik prasowy 2 lubelskiej Brygady OT w Lublinie.

Jednostki wchodzące w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to bataliony lekkiej piechoty. Bataliony te mieszczą się w Lublinie, Chełmie, Zamościu w Białej Podlaskiej a także w Dęblinie. Na chwilę obecną szkolenie podstawowe jest prowadzone w oparciu o batalion lekkiej piechoty w Zamościu. To tam żołnierze uczą się podstaw, szkolą się i to tam również będą składali przysięgę wojskową. Kolejny batalion jaki będzie prowadził szkolenia, to batalion w Dęblinie.

kpt. Damian Stanula, rzecznik prasowy 2 lubelskiej Brygady OT w Lublinie.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
db
środa, 15 listopada 2017, 21:23

W formowanej od roku Brygadzie udało się rozpocząć szkolenie w jednym (przynajmniej tak mówi rzecznik) z 5 zaplanowanych batalionów... A jest to Brygada wg słów Ministra "już sformowana". Na Kremlu strzelają korki od szampan (czy jakoś tak).

małe be
czwartek, 16 listopada 2017, 01:30

tworzenie WOT to proces, który znacznie przerasta kompetencje obecnego ministra. trzeba.... aaaa. nie będę podpowiadał. :-P

małe be.
czwartek, 16 listopada 2017, 01:27

waszą misją, jest bycie gwardią (kosztem regularnego Wojska) przyboczną ministra obrony - kto wie jak będziecie wykorzystani (na to sami wpadnijcie). jeśli uważacie inaczej to raczej nie nadajecie się nawet na cieciów do fabryki szczotek.

Tweets InfoSecurity24