Walczak: powstał odpowiednik słynnej, włoskiej Guardia di Finanza [SKANER Defence24]

30 października 2017, 13:12

SKANER DEFENCE24: Gościem studia Defence24 podczas I Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic Granice" był Piotr Walczak podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a tematem rozmowy były działania KAS w podnoszeniu bezpieczeństwa granic. 

Krajowa Administracja Skarbowa stara się chronić społeczeństwo poprzez ochronę granic. Granica zewnętrzna, czyli ta granica, którą ochraniała dawniej służba celna - z Ukrainą, Białorusią i Federacją Rosyjską oczywiście dalej zostaje priorytetem. Ja zwracam uwagę, że od lat ta granica przez zupełnie zewnętrzne agendy, chociażby Komisję Europejską jest uważana za jedną z najszczelniejszych. Oczywiście KAS jeszcze podwyższa to zabezpieczenie poprzez, przede wszystkim, zwiększenie swoich uprawnień. Zwracam uwagę, że dzisiaj KAS i działająca w ramach niej Służba Celno-Skarbowa ma wszelkie uprawnienia policyjne, również uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze co oczywiście bardzo podnosi bezpieczeństwo naszego państwa, naszych granic.

Piotr Walczak, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
ciekawy
poniedziałek, 30 października 2017, 23:03

czy ten mundurowy Walczak przechodzi testy sprawnościowe?

jan
poniedziałek, 30 października 2017, 22:56

to połączenie to totalna porażka Służba Celna była służbą XXI wieku w pełni nowoczesna i cyfrowa, administracja podatkowa to XVIII wiek....to jest przepaść...no i mamy pierwsze efekty...za rządów PIS mamy największe w historii polski wyłudzenia podatku VAT... tuski sobie słabo ale z tym radziły a teraz po tej reformie to jedna wielka porażka......takie sukcesuy ja ma macierewicz z armią ..szyszko z ochroną przyrody... ziobro z przestrzeganiem prawa... to takie same sukcesy ma ten cały KAS....

fred
wtorek, 31 października 2017, 14:27

Kpina!! Jakie to "zadania policyjne" wykonuje ten pan, że ma mundur?? Gdzie zapewnienia Banasia?? Czysta hipokryzja! Ludzi pełniących służbę rozebrał z mundurów a sami w MF-ie mundurków nie zdjęli !

gk1
wtorek, 31 października 2017, 09:20

I mając taką polska Guardia di Finance, osiągniemy włoski poziom sciagalnosci podatków? ??Zanosi się na to jak z wszystkim o czym mowi/mówił PIS.Ludzie z pieniędzmi będą uciekać, razem z pieniędzmi. Przyspieszenie rozwoju z 4.6% w IV kw 2015 do 2.7 w 2016...Przed wyborami zapowiadany wzrost 4.5% juz na 2016... Oparcie rozwoju o własny kapitał - kompletny brak inwestycji (poziom 1995).Tylko idiotą zainwestuje żeby mu groziło 10 lat więzienia z powodu innej interpretacji przepisów. Zadłużenie wg.PIS za duże przed wyborami z poziomu 40-50 mld deficytu przed ,do 94 mld za 2016..Wszystkie zapowiedzi i obietnice PIS sprzed wyborów dały odwrotny skutek od zapowiadanego.

Amaro
piątek, 3 listopada 2017, 07:24

Swietny wywiad, jedno pytanie, dalej słowotok propagandowy goscia i dziękuje, naszym gosciem był taki to a taki. Komedia nie wywiad dziennikarski, tak jakby bez polaczenia struktur nie mozna było zwalczac przestepczosci

Tweets InfoSecurity24