Rektor PWSZ w Chełmie: nasi piloci trafiają m.in. do Straży Granicznej i LPR

27 sierpnia 2021, 14:06

"Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chemie trafiają do wielu obszarów gospodarki” – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, która jest gospodarzem tegorocznej Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic. Jak dodaje, piloci wykształceni przez uczelnię znajdują zatrudnienie m.in. w Straży Granicznej i Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

"Jesteśmy w tej chwili jedyną uczelnią kształcącą cywilnych pilotów śmigłowcowych" – podkreśla rektor PWSZ. Jak dodaje, instytucje zatrudniające dziś pilotów śmigłowców zgodnie oceniają, że na rynku brakuje wykwalifikowanej kadry. Zdaniem rektora PWSZ, "kluczowym elementem, który wpływa na ograniczony <<dostęp>> do pilotów śmigłowców, są koszty szkolenia". Te, jak mówi, są trzy razy wyższe niż w przypadku szkolenia pilota samolotowego.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
APU
piątek, 27 sierpnia 2021, 23:47

PWSZ w Chełmie nie jest jedyną uczelnią kształcącą cywilnych pilotów śmigłowcowych, dęblińska Lotnicza Akademia również kształci co roku kilku studentów cywilnych do licencji CPL(H).

Tweets InfoSecurity24