Reklama

Policja

Policja na COP24. Przygotowanie „zaplecza” na ostatniej prostej

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

Docierają do nas sygnały o obawach policjantów delegowanych do zabezpieczenia Szczytu Klimatycznego COP 24, dotyczących warunków socjalnych, jakie mogą ich czekać podczas służby – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie Komendy Głównej Policji. To odpowiedź na pojawiające się anonimowe listy zaniepokojonych mundurowych, opublikowane na jednym z portali internetowych. KGP zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą, a funkcjonariusze nie mają powodów do obaw. 

„Przykro nam, że niektórzy oceniają akcję jeszcze przed jej rozpoczęciem. Zapewniamy, że obawy te są bezpodstawne. Żaden z tych policjantów (red. których anonimowe listy zamieszczono w internecie) nie poznał jeszcze czekających na nich warunków bytowych, natomiast były one już oceniane przez specjalną komisję kontrolną, w której znaleźli się również przedstawiciele policyjnych związków zawodowych” – czytamy w informacji skierowanej do policjantów.

W Szczycie Klimatycznym COP24, jaki odbędzie się w od 3 do 14 grudnia w Katowicach, weźmie udział nawet 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, faza przygotowania „zaplecza” dla mundurowych jest na ostatniej prostej. Funkcjonariusze pełniący służbę w ramach zabezpieczenia COP24 otrzymają zakwaterowanie i wyżywienie. „Policjanci na co dzień pełniący służbę poza woj. śląskim, a skierowani do zabezpieczenia, zostaną zakwaterowani w hotelach. Stróże prawa będą mieli również zapewnione pełne wyżywienie” – zapewnia KGP.

W zabezpieczeniu szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach weźmie udział około 8 tys. policjantów, zarówno ze Śląska jak i spoza województwa.

W dniach pełnienia służby dwa posiłki mundurowi otrzymają w hotelach, a jeden podczas służby. W odległości maksymalnie 5 km od centrum COP 24 zlokalizowane będzie miejsce, w którym w ogrzanej sali i w odpowiednich warunkach, policjanci w trakcie służby będą mogli zjeść ciepły posiłek. W miejsce to mundurowi będą przewożeni w trakcie przerwy w służbie. Żaden z posiłków nie będzie tzw. „suchym prowiantem”. Ponadto policjanci z garnizonu śląskiego, którzy co najmniej 4 godziny czasu służby będą pełnili „w terenie”, również otrzymają ciepły posiłek na tych samych zasadach.

"Grafiki służby planowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, a za nadgodziny wypracowane przez policjantów w czasie COP 24 wypłacone zostanie odpowiednie wynagrodzenie" - dodaje KGP.

Policja/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze