Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Amunicja i samochody dla CBA

Fot. CBA
Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje zakupy. Biuro poinformowało właśnie o chęci pozyskania 400 tys. sztuk amunicji 9x19 mm FMJ. To jednak nie jedyny przetarg, jaki CBA zamierza rozstrzygnąć w najbliższym czasie. Do funkcjonariuszy trafić ma też 59 samochodów. Zarówno amunicja jak i pojazdy w posiadaniu CBA powinny znaleźć się jeszcze w tym roku.

W pierwszym z przetargów CBA zakłada dostawę 400 000 szt. amunicji 9x19 mm FMJ (Full Metal Jacket). Zgodnie ze SIWZ amunicja musi być przeznaczona do strzelania z pistoletu o kalibrze 9x19mm oraz pistoletu maszynowego o kalibrze 9x19mm.

Potencjalni dostawcy mają czas na składanie ofert do 25 kwietnia. Biuro przy ocenie propozycji pod uwagę brać będzie głównie cenę (60 proc.), ale także termin dostawy (20 proc.), termin wymiany (10 proc.) i okres gwarancji (10 proc.). Po wybraniu najkorzystniejszej oferty i podpisaniu umowy, zamówienie powinno zostać zrealizowane maksymalnie w ciągu 60 dni kalendarzowych.

CBA zamierza kupić tez 59 samochodów. Przetarg podzielony jest na trzy części. Pierwsza obejmuje dostawę 29 pojazdów klasy C. Zgodnie ze SIWZ mają to być samochody 5-drzwiowe typu liftback lub hatchback napędzane silnikiem benzynowym o minimalnej mocy silnika 200 KM. Druga cześć zakłada zakup 29 sztuk samochodów klasy D. Auta mogą występować w zarówno w wersji 4 – drzwiowej (typu sedan) jak i 5 – drzwiowej (typu liftback lub hatchback). Podobnie jak samochody z pierwszej części postępowania, powinny być napędzane minimum 200 konnym silnikiem bezynowym. Dodatkowo CBA zamierza kupić też jeden samochód typu BUS, który oprócz dwóch rzędów siedzeń, powinien charakteryzować się napędem na cztery koła, automatyczną skrzynią biegów i być napędzany silnikiem o pojemności minimum 1900 cm3.

Oferty w tym postępowaniu powinny pojawić się w CBA najpóźniej do 20 maja, a samochody muszą trafić do Biura do 31 października tego roku. Przy ocenie pierwszych dwóch części punktowana będą trzy elementy: cena (60 proc.), pakiet przeglądów (20 proc.) i moc silnika (20 proc.). Przy ocenie ofert dotyczących samochodu typu BUS, CBA skupi się na cenie (60 proc.) mechanizmie różnicowym (20 proc.) oraz mocy silnika (20 proc.). 

Centralne Biuro Antykorupcyjne, jest najmłodszą służbą specjalną w Polsce. W 2019 roku dysponuje budżetem blisko 204 mln złotych, a więc o prawie 6,5 mln złotych wyższym niż w 2018 roku (ponad 197 mln złotych). 

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama