Banaś: tylko w tym półroczu zwiększyliśmy ściągalność VAT o 20 mld zł [Defence24.pl TV]

6 listopada 2017, 10:35

Gościem studia Defence24 TV podczas I Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „Granice” był Marian Banaś - Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Tematem rozmowy były działania KAS oraz Służby Celno-Skarbowej w zwalczaniu przestępczości granicznej i wyłudzeń podatku VAT. 

W ramach Krajowej Administracji Skarbowej stworzyliśmy Służbę Celno-Skarbową, która jest nową jakością. Najważniejszą rzeczą, którą trzeba tutaj podkreślić, jest to, że skupiliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje, które do tej pory były rozproszone. Pozwalają one teraz dużo szybciej podejmować decyzje. Przede wszystkim nie dokonujemy przypadkowych kontroli, ale są one robione na podstawie analizy ryzyka, bardzo dokładnie, i to pozwala nam z wyprzedzeniem dokonywać pewnych działań operacyjnych które uniemożliwiają wyłudzanie VAT przez zorganizowane grupy przestępcze. Przedtem to one miały przewagę, ponieważ nim nasze działania zostały podjęte minęło kilka tygodni a oni w tym czasie byli w stanie wyłudzić olbrzymie pieniądze z budżetu. Teraz jest to niemożliwe.

Marian Banaś Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowe

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
NN
poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:42

Przekażcie tę wspaniałą kwotę Macierewiczowi, niech wreszcie coś kupi.

Antek
poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:18

Oczywiście, że 90% tego uszczelnienia to opóźnione zwroty. Trzeba być młodym pelikanem, żeby łykać tą propagandę sukcesu. Ale TVPis ogłosi sukces A elektorat będzie miał z zachwytu!

Marco
poniedziałek, 6 listopada 2017, 11:45

Wystarczy spojrzeć na liczby i posłuchać celników, którzy pracowali w czasach POprzedników...Ile lewego paliwka przyjeżdżało do Polski i jak odgórnie kazano przymykać im na ten proceder oko...Tak dla zasady,by wszystkim (POprzednikom) żyło się lepiej.

Tweets InfoSecurity24